Ota yhteyttä!

  • Asiakaspalvelu

    Parhaiten tavoitat meidät sähköpostitse: 
    asiakaspalvelu@nuorisosaatio.fi.

    Puhelinvaihde: 09 7552 4700 (ma-pe 8:30-14:30)

    Toimiston aukioloajat

    ma 10-17, ti 9-14 & to 9-14 (keskiviikkoisin ja perjantaisin suljettu)

    Kuukauden ensimmäisenä arkipäivänä klo 8-16 (maanantaisin klo 17 asti).

    Nuorisosäätiö | Nuorisoasuntojen Isännöinti Oy
    Hiihtäjäntie 7
    00810 Helsinki

    Palvelupäällikkö:
    Riku Halinen, riku.halinen@nuorisosaatio.fi

  • Yleinen asukasneuvonta

    Asukasneuvojiin saa kiireettömissä tapauksissa parhaiten yhteyden sähköpostitse.

    Sara Lehtoranta, asukasneuvoja
    sara.lehtoranta@nuorisosaatio.fi

    Eeva Backman, asukasneuvoja
    eeva.backman@nuorisosaatio.fi

  • Vuokraseuranta

    Vuokranmaksujen seuranta, laskutus & vakuuden palautukset

    Mikäli olet saanut kirjeen erääntyneestä vuokrasta: maksusuunnitelmien teot, velkamäärän tiedustelut ja muut yhteydenotot suoraan Svealle:
    Svea Perintä 
    yhteistyo@svea.fi
    puh. (09) 4242 3050

    Faina Jauhiainen, asuntosihteeri
    faina.jauhiainen@nuorisosaatio.fi p. 09 7552 4722

    Mirka Richardt, asuntosihteeri 
    mirka.richardt@nuorisosaatio.fi p. 09 7552 4733

    Marina Virkkunen, asuntosihteeri 
    marina.virkkunen@nuorisosaatio.fi p. 09 7552 4735

    Katso oman kohteesi asuntosihteeri:

    Espoo
    Herttuanportti 4 (Faina)
    Klippinkitie 1 (Faina)
    Kumppaninkuja 1 (Faina)
    Pellaksenmäentie 13 (Faina)
    Rummunlyöjänkatu 8 (Faina)
    Ullanmäentie 13 (Mirka)
    Ullantorppa 2 (Marina)

    Helsinki
    Hatuntekijänkuja 11 (Mirka)
    Henrik Lättiläisen katu 5 (Faina)
    Hiihtomäentie 14 (Faina)
    Hiihtäjäntie 5 (Mirka)
    Hiihtäjäntie 7 (Marina)
    Hitsaajankatu 1 (Faina)
    Isosaarentie 2 (Faina)
    Koskelantie 52 (Mirka)
    Laajasuontie 35 (Mirka)
    Mustalahdentie 1 (Faina)
    Petter Wetterin tie 4 (Marina)
    Pomeranssikuja (Mirka)
    Porslahdentie 24 (Mirka)
    Puotilan Metrokatu 4 (Mirka)
    Seltterikuja 4 (Faina)
    Siemenkuja 1 (Marina)
    Tapulikaupungintie 17 (Mirka)
    Teerisuontie 35 (Mirka)
    Turkhaudantie 3 (Mirka)
    Tyynenmerenkatu 7 (Mirka)
    Tyynylaavantie 13-15 (Mirka)
    Viljatie 3 (Mirka)
    Vuotie 55 (Mirka)

    Hollola
    Oravapiha 2 (Marina)

    Järvenpää
    Alankotie 2 (Mirka)
    Bjarnenkuja 8 (Faina)
    Metsolantie 50 (Marina)
    Pöytäalhontie 74 (Marina)

    Kerava
    Lintulammenkatu 11 (Marina)
    Lintulammenkatu 15 (Mirka)
    Santaniitynkuja 1 (Faina)
    Seunalantie 8 (Faina)
    Lahti
    Herraskuja 2 (Marina)
    Kaarikatu 9 (Marina)
    Manninkatu 2 (Marina)
    Manninkuja 4 (Marina)
    Roopenkuja 4 / Rouvaskuja 1 (Marina)

    Lappeenranta
    Oraankatu 1-2 (Marina)
    Orioninkatu 14 (Marina)

    Nurmijärvi
    Isoseppälä 10 (Marina)
    Myllärintie 2 (Marina)
    Sorvankaari 10 (Marina)

    Orimattila
    Palojoentie 2 (Marina)

    Riihimäki
    Heikkilänpolku 2 (Faina)

    Sipoo
    Graniittitie 18 (Mirka)
    Graniittitie 20 (Mirka)

    Tampere
    Iidesranta 30 (Marina)

    Tuusula
    Hyökkäläntie 9 (Marina)
    Puistotie 4 (Marina)
    Pähkinämäentie 255 (Marina)
    Swingipolku 2 (Marina)

    Vantaa
    Illenpiha 4 (Mirka)
    Rosendalinkuja 7 (Faina)
    Tammistonkatu 23 (Faina)

    Vihti
    Papulintie 2 (Marina)

  • Vuokrauspalvelu

    vuokrauspalvelu@nuorisosaatio.fi

  • Isännöinti

    Hallinnollinen isännöinti, kiinteistöjen valvonta ja turvallisuus

    Joonas Hirvonen, kiinteistöpäällikkö & isännöitsijä
    joonas.hirvonen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4756

    Helsinki:
    Hiihtäjäntie 5
    Koskelantie 52
    Laajasuontie 35
    Pomeranssikuja 1
    Teerisuontie 35
    Tyynenmerenkatu 7
    Viljatie 3
    Vuotie 55

    Muut paikkakunnat:
    Alankotie 2, Järvenpää
    Aleksanterinkatu 5, Lahti
    Illenpiha 4, Vantaa
    Lintulammenkatu 15, Kerava

    Marko Saarinen, isännöitsijä
    marko.saarinen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4739

    Espoo:
    Rummunlyöjänkatu 8
    Ullantorppa 2

    Helsinki:
    Hatuntekijänkuja 11
    Petter Wetterin tie 4
    Siemenkuja 1

    Järvenpää:
    Metsolantie 50
    Pöytäalhontie 74

    Lappeenranta:
    Oraankatu 1-2
    Orioninkatu 14

    Nurmijärvi:
    Isoseppälä 10
    Sorvankaari 10

    Tuusula:
    Hyökkäläntie 9
    Puistotie 4
    Pähkinämäentie 255
    Swingipolku 2

    Muut paikkakunnat:
    Graniittitie 18 & 20, Sipoo
    Iidesranta 30, Tampere
    Kaarikatu 9, Lahti
    Lintulammenkatu 11, Kerava
    Oravapiha 2, Hollola
    Palojoentie 2, Orimattila
    Papulintie 2, Vihti (Nummela)

    Sari Saharinen, isännöitsijä
    sari.saharinen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4726

    Espoo:
    Herttuanportti 4
    Klippinkitie 1

    Helsinki:
    Hiihtäjäntie 7
    Hitsaajankatu 1
    Isosaarentie 2
    Mustalahdentie 1
    Porslahdentie 24
    Seltterikuja 4

    Lahti:
    Herraskuja 2
    Hämeenkatu 24
    Manninkatu 2
    Manninkuja 4
    Roopenkuja 4 / Rouvaskuja 1

    Vantaa:
    Tammistonkatu 23
    Rosendalinkuja 7

    Muut paikkakunnat:
    Bjarnenkuja 8, Järvenpää
    Heikkilänpolku 2, Riihimäki
    Myllärintie 2, Nurmijärvi
    Santaniitynkuja 1, Kerava
    Seunalantie 8, Kerava

    Olli Siiskonen, isännöitsijä
    olli.siiskonen@nuorisosaatio.fi

    p. 09 7552 4727

    Espoo:
    Kumppaninkuja 1
    Niittymaantie 10
    Pellaksenmäentie 13
    Ullanmäentie 13

    Helsinki:
    Henrik Lättiläisen katu 5
    Puotilan Metrokatu 4
    Tapulikaupungintie 17
    Turkhaudantie 3
    Tyynylaavantie 13-15

  • Tekninen isännöinti

    Talojen huolto- ja kunnossapitoasiat (ei vikailmoitukset), siivousasiat & huoneistojen kuntotarkastukset

    Sami Kaartinen, tekninen isännöitsijä
    sami.kaartinen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4745 

  • Asuntotarkastukset

    Yhteydenotot sähköpostitse: asuntotarkastus@nuorisosaatio.fi

    Mira Eskelinen, kiinteistösihteeri
    mira.eskelinen@nuorisosaatio.fi

    Olli Siiskonen, isännöitsijä ja häiriöt
    olli.siiskonen@nuorisosaatio.fi

  • Kehitys- ja tietohallintopalvelut

    Kehitys ja tietohallintoasiat

    Antti Hartikainen, tietohallintopäällikkö
    antti.hartikainen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4754

    Iina Konttinen, sisällöntuottaja 
    iina.konttinen@nuorisosaatio.fi

  • Rakennuttaminen

    Hankesuunnittelu, rakennuttaminen & valvonta

    Mika Selin, rakennuttamissuunnittelija
    mika.selin@nuorisosaatio.fi
    p. 040 041 6695 

     

  • Talous

    Kirjanpito, ostoreskontra, budjetointi, vuokranmääritykset yms.

    Jaana Lehtimaa, talouspäällikkö
    jaana.lehtimaa@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4736

    Nina Pirkkalainen, kirjanpitopäällikkö
    nina.pirkkalainen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4723 

    Anu Karppanen, kirjanpitäjä
    anu.karppanen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4738 

    Hanna Fernando, taloussihteeri
    hanna.fernando@nuorisosaatio.fi

  • Johto

    Kimmo Pihlman, toimitusjohtaja 
    kimmo.pihlman@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4724 / 0400 454 830

    Johtoryhmä

    Kimmo Pihlman, toimitusjohtaja
    Jaana Lehtimaa, talouspäällikkö
    Joonas Hirvonen, vt. kiinteistöpäällikkö
    Antti Hartikainen, tietohallintopäällikkö
    Riku Halinen, palvelupäällikkö